07 czerwca 2017 13:28 | Aktualności

KŁODZKA MODA NA CZYTANIE

31 maja 2017r. wzięliśmy udział w projekcie pod hasłem ,,Czytam, bo lubię” zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kłodzku oraz Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, którego celem było upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promocja czytelnictwa, książek i bibliotek.
W akcji uczestniczyli uczniowie kłodzkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Modę na czytanie prezentowały znane postacie z publicznej przestrzeni nie tylko naszego miasta. W pięknej sali rajców kłodzkiego Ratusza młodzież miała okazję spotkać się z zastępcą burmistrza panem Wiesławem Traczem. Największą niespodzianką był znany aktor Paweł Królikowski, który nie tylko zachęcał do czytania, ale i w swobodnej rozmowie odpowiadał na pytania. O swojej twórczej pracy nad książkami opowiedziała pisarka utworów dla dzieci, pani Agnieszka Urbańska. Akcja pokazała też, że czytanie to doskonały sposób na aktywny wypoczynek. Udowodnili to dzielni strażacy, wysportowani koszykarze i odważni żołnierze, których pokazy mieliśmy okazję podziwiać oraz włączyć się do wspólnej zabawy. Na zakończenie tego swoistego rajdu z książką przyjął nas gościnny proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża, gdzie w sali Centrum Kultury Chrześcijańskiej odbyły się targi książki dla młodego czytelnika.

Po raz kolejny przemierzaliśmy ulice naszego miasta, manifestując nasze zaciekawienie książką, bo przecież  - cytując Wisławę Szymborską - ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Zdjęcia: