31 maja 2017 20:15 | Aktualności

MAJ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

,,Bądź wyjątkowy – czytaj lektury!”

W dniach 22 maja – 24 maja w bibliotece zebrali się wyjątkowi uczniowie, tacy który czytają lektury.

Trzyosobowe drużyny wykazały się wiedzą na temat lektur szkolnych. Konkurs był okazją
do przypomnienia sobie nawzajem bohaterów książek poznanych w gimnazjum.

Uczestnicy konkursu w formie scenek dramowych zaprezentowali swoich ulubionych bohaterów
w działaniu. Pokazali ich mocne strony, radości i smutki, przeżycia i emocje.

Oto najlepsi z najlepszych:

klasy pierwsze: I c, I b, I e;

klasy drugie: II a, II b, II c, II d;

klasy trzecie: III a, III f, III a, III b.

Miłość niejedno ma imię, czyli szkolny konkurs recytatorski

29 maja 2017 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem ,,Miłość niejedno ma imię”. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas I –III. Zaprezentowali oni wiersze dawnych i współczesnych poetów, w których pokazano różne oblicza najważniejszej wartości w życiu człowieka – miłości.

Niejedno ma ona imię – przywiązanie do ojczyzny, uczucie do drugiej osoby, poszanowanie natury, uwielbienie Boga.

Młodzi mistrzowie żywego słowa z niezwykłą starannością wygłaszali strofy wielkich poetów.

Zwycięsko z tej potyczki na rymy i metafory wyszli:

Joanna Westerlich  z klasy 3 f  - I miejsce za niezwykle liryczną interpretację wiersza
A. Mickiewicza ,,Do M***”

Agata Sowińska z kl.3f   - II miejsce za śpiewne  ,,Pieśni” K. I. Gałczyńskiego i Sandra Galik
z klasy III f za recytację wiersza  W. Szymborskiej ,,Buffo”

Jakub Sienkiewicz z klasy 3 f -  III miejsce za niezwykle smutne wygłoszenie wiersza
 J. Słowackiego ,,Hymn” i Aleksander Nowotnik  z klasy III d za stanowczy manifest
 ,,My z drugiej połowy XX wieku” M.Hillar.

Zdjęcia: