18 maja 2017 15:17 | Aktualności

KONCERT CHARYTATYWNY DLA MARTY "POMAGAM, BO MOGĘ".

Dnia 12 maja 2017r. w Gimnazjum Publicznym im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku odbył się koncert charytatywny dla Marty „Pomagam, bo mogę”. Koncert wieńczy nasze długotrwałe działania podjęte na rzecz absolwentki naszego gimnazjum.

Koncert skupił wielu ludzi dobrej woli, którzy na różne sposoby i na miarę możliwości postanowili włączyć się w dzieło pomocy Marcie. Gościem specjalnym był Senator Rzeczypospolitej Polski pan Aleksander Szwed, który objął koncert honorowym patronatem. W imieniu Minister MEN przybył Dyrektor Biura pan Marcin Pięt. Obecny był również wiceminister MON pan Michał Dworczyk. Władze lokalne reprezentował przewodniczący Rady Gminy Kłodzko pan Zbigniew Tur. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych i Kościoła, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, uczniów i absolwentów gimnazjum oraz wielu wielu ludzi o szlachetnym sercu.

Koncert zainaugurowali uroczystą fanfarą na trąbkach uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kłodzku pod kierunkiem pana profesora Jana Ostapowicza. I od tej chwili zaczęło się granie,  śpiewanie i tańczenie dla Marty. Wystąpili uczniowie (Iweta Szymala, Hubert Gałęski, Piotr Idczak), absolwenci (Piotr Data, Szymon Hradzki, Julia Sajewicz, Oliwia Łuszczyńska, Konstanty Łukasiewicz) i goście (Mateusz Lasek, Andrzej Puć, Jan Ostapowicz, Aleksandra Łabędź, zespół Marzenie Gminy Kłodzko, Kłodzki Chór Koncerto Glacensis pod kierunkiem pani Katarzyny Mąki, studio tańca Paradis, studio tańca Fikander i gwiazda wieczoru – zespół MAGA).Występy kolejnych artystów poprzedzały licytacje cennych przedmiotów ofiarowanych przez licznych sponsorów.

Prowadzący koncert: Aleksander Nowotnik i Agnieszka Nieczaj licytowali m. innymi Akwarelę z Pałacem Prezydenckim przekazaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, pióro od Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, długopis od Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło, pióro i długopis od Senatora RP Aleksandra Szweda, akwarelę Sejmu od Marszałka sejmu RP Marka Kuchcińskiego, koszulkę kapitana DORAL Nysa Kłodzko z autografem, piłkę drużyny kobiet CCC Polkowice, liczne vouchery i obrazy. Publiczność wspólnie zlicytowała i ze smakiem skonsumowała torty upieczone specjalnie na ten koncert przez piekarnię Machela i cukiernię Dudziak.

Z powodu dużej ilości darczyńców, podczas koncertu trwała cicha licytacja, losowanie szczęśliwych losów i kiermasz zabawek i książek. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji sali zabaw, dorośli – zmierzyć ciśnienie i poziom cukru w sali „Ciśnienie na życie” obsługiwanej przez absolwentów, a obecnie studentów medycyny. Koła Gospodyń Wiejskich z Ołdrzychowic, Krosnowic i Jaszkowej Górnej zadbały o ciepłą strawę, a Szkolne Koło Caritas wraz z absolwentami obsługiwało gości słodkiej kawiarenki, serwując domowe wypieki, kawę i herbatę.

Choroba wokalisty sprawiła, że na koncert nie dotarł zapowiadany zespół "Trzynasta W Samo Południe" z Wrocławia. Mamy jednak ich zapewnienie, że zagrają dla Marty charytatywnie we Wrocławskim klubie, możemy więc powiedzieć, że koncert jeszcze się nie skończył...Czeka nas  również jeszcze jeden mecz, który chcemy rozegrać z uczniami SP nr 3 w Kłodzku, na który przy okazji już zapraszamy.

Pomysłodawcą i organizatorem koncertu  było Szkolne Koło Inicjatyw Młodzieżowych pod opieką pań: Katarzyny Hradzkiej i Magdaleny Lasek.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację koncertu, władzom gminy, dyrekcji, nauczycielom opiekującym się sekcjami, całemu sztabowi organizacyjnemu koncertu z Aleksandrem Nowotnikiem na czele, wszystkim grającym, śpiewającym, tańczącym, darczyńcom, licytującym i obecnym na koncercie, czyli wszystkim, którzy wraz z nami przyczynili się do pomocy Marcie!

Zdjęcia: